baner9
Previous Next
 • Jeżeli zamartwianie się odbiera Ci radość życia, a natrętne myśli, że jesteś do niczego/zachorujesz/stracisz pracę/odejdzie partner - sprawiają, że czujesz się okropnie -  dzięki hipnozie uzyskasz poczucie bezpieczeństwa i wolność.
 • Jeżeli lęk zatrzymuje cię przed życiem/nową pracą/poznaniem kobiety/mężczyzny -  hipnoza da Ci wiarę we własne możliwości
 • Jeżeli cierpisz na depresję, ból, z którym sobie nie radzisz (i lekarze też) lub somatyczne choroby przewlekłe, albo pojawiają się symptomy, które trudno zdiagnozować - hipnoza pozwoli uruchomić tkwiące w tobie siły, które decydująco wpłyną na układ immunologiczny i samopoczucie
 • Jeżeli niesiesz w sobie brak akceptacji i miłości z domu rodzinnego, bo dom nie dał Ci ani oparcia, ani poczucia własnej wartości, ani siły do zdobywania świata (DDA, dom dysfunkcyjny lub przemocowy) - hipnoza pozwoli Ci odzyskać zaufanie do siebie i spokój wewnętrzny
 • Jeżeli lęk przed pająkiem/dużą przestrzenią/podróżą samolotem/fobia społeczna, unieruchamia cię w miejscu - hipnoza da Ci wolność
 • Jeżeli masz problem z poznaniem partnera/wyborem właściwego/utrzymaniem związku/jesteś uzależniony od partnera, odkryjesz mechanizmy trzymające cię w miejscu, a dzięki hipnozie uwierzysz, że jesteś wystarczająco dobry pozbywając się przymusu bycia idealnym i odzyskasz siebie.

Pracuję wykorzystując hipnozę i techniki transowe, ale także inne metody jak np. praca z ciałem (focusing). Focusing jest metodą transową oczyszczającą ciało z pamięci zdarzeń, które zapisały się jako kotwice. Np. dziecko, które oparzyło się, pamięta nie tylko „umysłowo”, że kuchnia może być gorąca, ale również pamięta to jego rączka, która doznała oparzenia (ślad na neuronach). Praca z ciałem jest pracą umysłu nad ciałem (bez dotyku).

Terapia transowa jest dla zdecydowanych i zdeterminowanych, aby zmienić swoje życie i rozwiązać problem. Wymaga współdziałania, otwartości i zaufania.
Gdy szukasz sposobu, który rozwiąże problem za Ciebie (tabletka i po sprawie) nie dzwoń do mnie. Możesz zostać w tym samym miejscu lub szukać nadal tabletki.

Fragment transu hipnotycznego https://alicjagrzesiak.pl/w-drodze-do-wyzdrowienia-jak-pomoc-sobie-w-walce-z-powazna-choroba.html, (całość dostępna na płycie wraz z książką "Na drodze do wyzdrowienia")

Hipnozie właściwą rangę jako metody leczenia nadał  amerykański lekarz psychiatra dr Milton Erickson. Pracuję w nurcie ericksonowskim oraz stosuję trans generatywny.

Skuteczność hipnozy w leczeniu poważnych chorób została potwierdzona w badaniach amerykańskich, początkowo dotyczyły pracy Miltona Ericksona, później jego uczniów lekarzy i psychologów: Jeffrey K.Zeig, Ernest L.Rossi, J.Haley.  Podczas hipnozy zmienia się praca fal mózgowych, pojawia się równowaga między ciałem a umysłem. Rezultatem tej zmiany jest całkowite rozluźnienie ciała. Wtedy właśnie dochodzi do  reakcji na  poziomie fizjologicznym. Zmiany na poziomie psychicznym pojawiają się w wyniku zdjecia ograniczających ram, które powstały z powodu traumy lub blokujacych przekonań.

Nie pracuję z osobami uzależnionymi oraz  z pacjentami leczonymi psychiatrycznie (wyjątkiem jest depresja) !

Rezultatem tej reakcji jest:

 • likwidacja bólu, lęków i fobii lub zdecydowane  zmniejszenie jego natężenia,
 • zmniejszenie wagi ciała lub uzyskanie wagi optymalnej
 • zmiany na poziomie układu immunologicznego, którego wydolność zdecydowanie wzrasta,
 • poprawa samopoczucia, poprawa jakości życia, ogólnego stanu fizycznego i psychicznego,
 • zdecydowana poprawa stanu zdrowia, ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości.

Hipnoza jest dla ciebie, gdy:

 • leczysz się na przewlekłą chorobę,
 • cierpisz z powodu bólu, na który nie działa farmakoterapia i inne metody,
 • masz nadwagę lub otyłość,
 • masz stany lękowe,fobię społeczną, natrętne myśli, z którymi sobie nie radzisz,
 • chcesz pozbyć się stresu, napięć
 • pragniesz zwiększyć poczucie własnej wartości,
 • chcesz wyzwolić kreatywność.

Co warto wiedzieć o hipnozie w moim wykonaniu zanim umówisz się na sesję?

Hipnoza
jest naturalnym stanem człowieka charakteryzującym się częściową utratą  świadomości. Kontakt odbywa się na poziomie podświadomym, kiedy możliwe jest porozumienie za pomocą symboli i metafor lub przyjmowane są sugestie mające wyleczyć problem klienta.

UWAGA:
częściowe wyłączenie świadomości znaczy, że masz pełną kontrolę nad dziejącym się procesem i w każdej chwili możesz go przerwać. Może Ci się również wydawać, że Twój stan powinien być JAKIŚ -jaki sobie wyobrażasz- i gdy twoje wyobrażenia są inne od dziejącego się procesu uznajesz, że to nie była hipnoza.  Jesteś w hipnozie wtedy, gdy doszło do zmiany stanu świadomości.

Czym hipnoza nie jest?
Stanem, kiedy klient jest bezwolnym narzędziem w ręku hipnotyzera. Zawsze NAD sugestiami hipnotycznymi jest system wartości Klienta (np. nie można „wysłać” osoby zahipnotyzowanej, aby kogoś zamordowała).
Hipnoza nie jest również pigułką, która na jednej sesji rozwiąże wszystkie problemy trwające od lat (chociaż może się tak zdarzyć), ważna jest także twoja gotowość do dokonania zmian i chęć dodatkowej pracy nad sobą.

Ilość sesji i cena
Może wystarczyć jedna sesja, może trzeba kilka.  Każdy człowiek jest inny i inaczej podchodzi do swojego problemu. Przy chorobach przewlekłych ważna jest codzienna, samodzielna praca w domu, której nauczysz się na sesji.

Cena sesji 500,- zł, czas trwania ok. 1,5h (od dn. 01.06.2023).

Kiedy hipnoza jest skuteczna?
Zależy to nie tylko od problemu, ale także od Klienta. Bardzo dobrze pracuje się z chorobami przewlekłymi (psychosomatyka), bólem, lękami, fobiami, natrętnymi myślami, niskim poczuciem własnej wartości. Czasem w trakcie pracy okazuje się, że dobrze byłoby także użyć innych narzędzi psychologicznych.

Kto pyta nie błądzi, pytaj więc o wszystko co chcesz wiedzieć przez telefon lub e-mailem, gdy jednak zdecydujesz się na sesję przyjdź otwarty i zaufaj. Inaczej szkoda twojego czasu i pieniędzy.

Zapraszam Alicja Grzesiak
 
Dodatkowe informacje nt. hipnozy znajdziesz na stronie:  www.alicjagrzesiak.pl  oraz : polecam film