baner9
Previous Next

Choroby przewlekłe, psychosomatyka, terapia bólu


Ty lub ktoś z twoich bliskich usłyszał diagnozę poważnej choroby..może uważanej za śmiertelną, może nieuleczalnej, może prowadzącej do inwalidztwa. Wpadłeś w czarną rozpacz, nie śpisz, nie jesz, rozpaczliwie zastanawiasz się, co możesz zrobić. Masz koszmary, lęki, a każde oczekiwanie na wyniki od lekarza jest najdłuższym czasem w życiu.

Wydaje się, że nie ma wyjścia..w tłumie chorych pod gabinetem lekarskim lub na łóżku szpitalnym słyszysz horrory przekazywane z ust do ust. Można umrzeć tylko od słuchania.

Wiem, że ja wyszłam z nieuleczalnej choroby, mimo, że kilka sław medycznych umieściło mnie na wózku inwalidzkim, na którym ja postanowiłam nigdy nie usiąść.Nie miałam wtedy pojęcia, że korzystam z nowo powstającej dziedziny wiedzy, która już dziś zdobyła należne jej miejsce. To psychosomatyka.

Wyzdrowiałam, metoda okazała się skuteczna. Kiedy tę wiedzę zgłębiałam na studiach podyplomowych z psychologii kryzysu - gdy dziś narzędzia naukowe pozwalają cały proces wyjaśnić badając procesy biochemiczne zachodzące w mózgu i ciele człowieka - chciałabym krzyczeć pod każdym szpitalem: „Masz szansę wyzdrowieć , poczuć się lepiej, żyć dłużej" !!

Czy wiesz, że badania dowiodły, że w depresji nie działają żadne leki?
(a co masz jak właśnie tworzysz czarny scenariusz krótkiego, dalszego życia?)

Czy wiesz, że możesz tak wpłynąć na swoje ciało, że zacznie wydzielać się serotonina (hormon szczęścia), która zastąpi sączącą się noradrenalinę (produkowaną podczas silnego stresu) działającą jak trucizna na twoje ciało?
Czy wiesz, że są metody wpływania na samopoczucie, chorobę i własne ciało?

Jeżeli wraz z podawanymi lekami i medyczną terapią postanowisz współpracować z naszymi psychologami, specjalistami nie tylko od „psyche" ale i od „somy" poczujesz, że wraca kontrola nad twoim życiem a czarny scenariusz nie zawsze się realizuje.

Alicja Grzesiak
specjalista psychologii kryzysu , hipnoterapeuta


"Mózg to mój drugi w kolejności ulubiony organ".
Woody Allen