baner9
Previous Next
mgr Alicja Grzesiak
mgr Alicja Grzesiak Trafiłam do psychosomatyki po własnych, bardzo trudnych doświadczeniach zdrowotnych. Kiedy 30 lat temu usłyszałam diagnozę, że nigdy nie będę chodziła - zawalił mi się świat. Wychowywałam kilkuletniego syna i miałam schorowanych rodziców. Nie wyobrażałam sobie leżenia przez cały dzień i oglądania świata z tej pozycji, nie wyobrażałam sobie, że będę zdana na pomoc w codziennych czynnościach i nie wyobrażałam sobie życia za marną rentę wystarczającą jedynie na leki. To dobrze, że zamiast depresji, załamania i rozpaczy - co jest najczęstszym stanem po takiej diagnozie - pojawił się bunt i motywacja do walki. Szukając rozwiązań trafiłam wreszcie do własnej głowy. Centralny komputer działał prawidłowo, brak było tylko odpowiedniego oprogramowania. Tak zaczęła się moja podróż do siebie samej. Zaczęłam chodzić po miesiącu. Dziś wiem, że choroba jest nie tylko stanem fizjologicznym, jest przede wszystkim stanem psychicznym. To głównie psychika odpowiada za układ immunologiczny. Jeżeli mamy w sobie harmonię, żyjemy w zgodzie z samym sobą, potrafimy radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, które niesie nam życie, nasz układ immunologiczny nie dopuści do poważnej choroby. Dziś jestem okazem zdrowia przede wszystkim psychicznego, a co za tym idzie fizycznego. Przez te lata zdobywałam wiedzę z zakresu psychosomatyki, uczyłam się hipnozy, w tym od ucznia Miltona Ericksona dr Stephena Gilligana.
Pracuję w nurcie ericksonowskim i stosuję trans generatywny. Jestem absolwentką podyplomowych studiów psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Napisałam książkę "Myśl zdrowo. Jak umysł i ciało razem mogą zwalczać choroby", która po ukazaniu się była bestsellerem wydawniczym i była nominowana w konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową z dziedziny psychologii. W 2014r. została wydana kolejna książka "Na drodze do wyzdrowienia" wraz z płytą transu hipnotycznego. Ostatnio zainteresowałam się Totalną Biologią i rozpoczęłam naukę w tym zakresie.
Na bieżąco prowadzę bloga z zakresu psychologii zdrowia www.alicjagrzesiak.pl 

Wywiady:
Na blogu w prawym menu jest umieszczony fragment transu hipnotycznego.

Całość znajduje się na płycie dołączonej do książki Alicji Grzesiak „W drodze do wyzdrowienia”.

"Zatroszcz się o swoje wewnętrzne dziecko i odkryj swój potencjał"

"Optymistka" poradnik pozytywnego myślenia w chorobach serca kobiet

"Myśl zdrowo..."książka  Alicji Grzesiak była nominowana  na najlepszą książkę popularnonaukową z dziedziny psychologii za 2012r.

"Terapia duszy. Przywrócenie jej związku z ciałem

W drodze do wyzdrowienia. Jak pomóc sobie w walce z poważną chorobą
Walcz o siebie — uczyń oręż z siły umysłu i duszy!

mgr Magdalena Zaborowska
mgr Magdalena Zaborowska Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, seksuolog Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na wydziale Psychologia Stosowana oraz absolwentka Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. Ukończyła dwuletnią szkołę Systemowej Terapii Rodzin i szkolenie z RTZ Certyfikowany Praktyk NLP. Absolwentka Studiów Podyplomowych z zakresu Pomocy Psychologicznej w dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu oraz szkoleń z zakresu seksuologii organizowanych przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta z dorosłymi i rodzinami. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń psychologicznych. Od lat prowadzi terapię dorosłych z depresją, zaburzeniami poznawczymi, zaburzeniami osobowości oraz innymi problemami psychologicznymi. Prowadzi także terapię zaburzeń seksualnych. Jest biegłą sądową w zakresie seksuologii.
mgr Izabela Gołębiewska
mgr Izabela Gołębiewska Psycholog, psychoterapeuta, trener Psycholog, psychoterapeuta, trener, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Obecnie kształci się w 4 -letnim procesie szkoleniowym w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dla osób dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej/Oxford Cognitive Therapy Centre, dodatkowo uczestniczy w programie szkoleniowym z zakresu psychoterapii rodzin, małżeństw i par w Grupie Synapsis, a także w akredytowanym kursie Practitioner Coach Diploma - Accredited Practitioner Coach ECI w szkole Noble Manhattan Coaching LTD. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w "Instytucie Pomnik Centrum Dziecka” - Zakładzie Psychiatrii, Poradni Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży, Poradni dla Dzieci z Autyzmem, jak również w SWZP Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie - Centrum Psychoterapii, w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Uzależnień, a także w Zespole Terapii Rodzin w Grupie Synapsis. Zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnej osób dorosłych i młodzieży, szczególnie problematyką zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych, w tym fobii społecznej, a także terapią małżeństw. Pracuje głównie w nurcie terapii poznawczo - behawioralnej, terapii o potwierdzonej skuteczności. Możliwość terapii w języku angielskim.
mgr Joanna Kosatka
mgr Joanna Kosatka Wieloletnia Naczelna Pielęgniarka Instytutu Reumatologii Współprowadzi kurs dokształcający "Mobbing w środowisku pielęgniarek i położnych", oraz samodzielnie wykłady interaktywne z mobbingu. Joasia była Naczelną Pielęgniarką Instytutu Reumatologii w Warszawie. Absolwentka Wydziału Pielęgniarskiego Akademii Medycznej w Lublinie oraz podyplomowych studiów z Organizacji i Zarządzania na UW. Wykładowca oraz organizator wielu szkoleń dla pielęgniarek. Była zaangażowana w działalność Komitetu Profesjonalistów Zdrowia, brała udział w realizacji projektu „W kierunku partnerstwa w rozwiązywaniu problemów opieki zdrowotnej" skupiającego środowiska zainteresowane rozwiązaniami w dziedzinie opieki reumatologicznej. Od wielu lat zajmuje się problemami dotykającymi ludzi przewlekle chorych.
dr hab. n. med. Tadeusz Pietras
dr hab. n. med. Tadeusz Pietras Lekarz praktyk i nauczyciel akademicki, psycholog. Lekarz praktyk i nauczyciel akademicki, psycholog. Specjalista II stopnia w chorobach wewnętrznych i psychiatrii. Doświadczenie zdobył w Klinice Akademii Medycznej w Łodzi. Prowadzi szkolenia dla lekarzy i terapeutów. Zainteresowany granicą psyche a somą i wpływem zależności psychicznych na zdrowie fizyczne.